Radost ze změny

Kristýna pomáhá lidem měnit své životy. Má několik ověřených metod od individuálních sezení, přes rituály, skupinová setkání či změnové kuličky.

Individuální sezení

Chtěla jsem s ní udělat rozhovor, ale nakonec z toho bylo individuální sezení. 😀 Při odchodu mi bylo jasné: Ona to vážně dělá ze srdce. Byla jsem u ní přes tři hodiny a hodně mě to zaskočilo, protože vše krásně plynulo. Vyložila jsem jí téma, ve kterém jsem zaseknutá roky a už jsem vzdala urputnou snahu i přesvědčení, že se to někdy musí prolomit. Pomohla mi nahlédnout na téma jinak a procítit si i jiné varianty řešení. O pár týdnů později u mě došlo k nečekanému posunu. Nazvala bych to zázrakem svého druhu.

Dívčí kruhy

Naše přátelství začalo na výcviku kněžek. Poslední dva a půl roku se scházíme v kruhu i s našimi dcerami, abychom je jemně připravily na první menarché. Věděla jsem, že Kristýna je na to ta pravá, protože to, co někteří žijí jen na workshopech, ona žije každodenně. Je v tom takříkajíc autentická.

Rituály

Při scházení se v kruhu s našimi dcerkami zazněla i pozvánka na Rituál znovuobnovení slibu, který si s Ondrou dali loni v létě. Byl to neskutečný zážitek a bylo mi velikou ctí účastnit se jako kněžka. Proběhlo to tak skvěle, že jsem Kristýnu poprosila o individuální rituál. Byl to velmi silný zážitek. Při vyprávění příběhu jsem vázala uzlíky na provázek, kterým mě později přivázala k tyči. Dýkou jsem se od minulosti osvobodila a při pálení zbytků provázků v ohni došlo na nejsilnější moment celého rituálu. Kristýna začala zpívat píseň, kterou dobře znám, ale přeskakoval mi u toho hlas a trvalo několik opakování, než jsem sloku skutečně odzpívala spolu s ní.

Změnové kuličky

Na cestu domů z mého rituálu mi dala změnovou kuličku. Slyšela jsem o jejich síle mnohé. Brala jsem si ji do úst na workshopu s přáním, aby se ukázala pravda. Byla to neskutečná jízda a od té doby o účinku změnových kuliček nemohu pochybovat.

Mužsko-ženské kruhy

V tomto roce jsem se také účastnila mužsko-ženského kruhu u Kristýny a Ondry doma. Absolvovala jsem více ženských kruhů a byla jsem i součástí smíšených skupin, kde se sdílelo, ale nikdy jsem nebyla na kruhu, kde by byli muži a ženy a kde by se otevřeně řešily vzájemná témata a vyjadřovali si úctu. Bylo to tak silné a dojemné. Žasla jsem, jak plynule vše proběhlo a Kristýně jsem opakovaně gratulovala, protože z toho bylo cítit jak moc je zkušená a že na vedení skupin má dostatek dovedností.

Radost ze změny

Je krásné ji sledovat, jak si za poslední roky více a více stoupá do své síly a poslání. Vím, že mi v mnohém pomohla jen tím, jak je za všech okolností autentická. Je krásné sledovat její partnerský vztah, i to, jak svoji dceru vědomě vede k ženství. Je mi velikou inspirací. Po všech těch zkušenostech a vlastních prožitcích jsem si jistá, že když Kristýnu poznáte, váš život se změní – k lepšímu.

Soňa Kolmanová
Jsem terapeutkou, spisovatelkou, matkou, fanynkou přirozeného porodu. Napsala a vydala jsem knihu Znovuzrozená, eBook Co ti maminka neřekla a meditaci Mluv se mnou, mami Jsem terapeutkou primární terapie

EN: I am a fan of natural birth, attachment parenting and various therapies. I wrote a book Reborn
  • eBook zdarma