Trest tichem

Teď ráno v rozespalosti mi došlo, že šikana bývalého partner za nějaký nesmyslný papír je nemlich to samé chování, které znám od svého otce.

V patnácti za mnou přijel spolužák na kole. Chodili jsme na stejnou základku a už bylo jasné, že půjdeme i na stejný gympl. Věděl nějaké novinky o tom, kdo by mohl být našim třídním a jak nás budou rozdělovat do tříd. Byli jsme u nás na zahradě a seděli jsme na lavičce.

Nečekaně přišel domů i můj otec. Dobře věděl, že do tohoto spolužáka jsem roky zamilovaná. Spolužák si kvůli tomu ze mě dělal dva roky legraci, ale poslední měsíce se u něj cosi změnilo. Můj otec nás hodně nasupeně pozdravil. Měl pár nepříjemných poznámek a dal se do sekání trávy.

Moc jsme se v tom rachotu neslyšeli a tak jsme se zvedli a odešli před dům. Nevím, kdo to vymyslel, ale ještě jsem s ním šla kousek cesty a vzali jsme to trochu oklikou. Začalo se zatahovat a dokonce i pršet. Vylezli jsme na zastřešený posed z kterého jsme po nejintenzivnější části přeháňky zase slezli. On odjel a já se vrátila domů. Nic se mezi námi nestalo.

Přišla jsem domů a otec byl dál nasupený. Další den mi neodpověděl ani na pozdrav. Zkoušela jsem jej zdravit ještě několik týdnů, ale vždy bez odpovědi. Už jsem z toho byla zoufalá. Zkoušela s ním promluvit moje mamka, jeho matka. Nikdo z něj nic nedostal. Nemluvil se mnou několik měsíců.

Byla jsem už dávno na gymplu, když někomu prozradil, že po mě šel na záchod, kde údajně našel slámu z čehož vyvodil, že jsem se se spolužákem vyspala. Řekla jsem, co se doopravdy stalo, ale to měsíce týrání tichem nevrátí. Vydržel se mnou nemluvit pět měsíců. Když jsem byla takto potrestána za to, že jsem nic zlého neprovedla, jak by asi vypadal trest za skutečný prohřešek? To jsem si rozhodně nemohla dovolit zjišťovat.

Soňa Kolmanová
Jsem terapeutkou, spisovatelkou, matkou, fanynkou přirozeného porodu. Napsala a vydala jsem knihu Znovuzrozená, eBook Co ti maminka neřekla a meditaci Mluv se mnou, mami Jsem terapeutkou primární terapie

EN: I am a fan of natural birth, attachment parenting and various therapies. I wrote a book Reborn
  • eBook zdarma