Porodní příběh orgasmického porodu

Video bylo natočeno pro program Extatic Mama v roce 2018. Svůj porodní prožitek jsem sdílela na několika besedách, ale toto video je jediný oficiálně pořízený záznam mého sdílení. Vyprávím v něm podrobněji o průběhu mých dvou porodů z nichž jeden proběhl v porodnici a druhý neasistovaně doma. Podařilo se v něm zachytit mé pocity, které mám s druhým porodem spojené dodnes - radost, nadšení, vzrušení, láska.

Mé porody pro mne byly natolik silným zážitkem, že jsem o nich v roce 2015 vydala knihu Znovuzrozená, která zachycuje celý psychický vývoj, který pro mne dvě těhotenství a porody znamenaly. 

Video o orgasmickém porodu v českém prostředí

 • 1
  Pozitivní porodní zkušenost
  Pro těhotné ženy je nesmírně důležité slyšet pozitivní porodní zkušenosti jiných žen. Sdílení porodních příběhů je přirozený způsob předávání životní moudrosti a možnost těžit z prožitků jiných. Pozitivní porodní zkušenosti jsou tolik potřebným kamínkem v péči o těhotné. Porod může být posilujícím prožitkem.
 • 2
  Možnost pustit si video opakovaně
  V těhotenství člověk prochází různými fázemi a někdy je potřeba si opakovaně dodávat odvahu a znovu nacházet víru a klid. S tímto videem se můžete potěšit kolikrát budete potřebovat.
 • 3
  Reference
  "Soňo, vy jste pro mě byla velikou oporou - ať už knížkou nebo rozhovorem u Lili v programu mateřství. Opakovaně jsem se k tomu vracela :) Díky" A.J.

 

Aby mohl být porod posilující zážitkem, musíme v naší kultuře překonat představy, které jsou nám o porodu podsouvány z tolika stran. Věřím, že sdílení pozitivních porodních zážitků je důležitou součástí změny myšlení jednotlivců a snad i širší společnosti. Dobrý začátek je dobrý začátek. Přeji ho matkám i dětem.